Hry na PC | Mafia 2 | GTA | Mafia | Gears of War | Battlefield 2 | Warcraft 3 | Vietcong

Vojáci

Vašek Helget | 23.01.2010

Každá z ras má stejné základní a obléhací jednotky. Výjimka je ta, že každá rasa má své speciální jednotky, které se tvoří ve speciálních věžích (Kulatý stůl, Ledová věž, Kouzelnická věž).

 

Základní jednotky:

 

   KOPINÍK

Tato jednotka je nejslabší jednotkou. V ruce má oštěp, který hodí na nepřátelské vojáky, když se přiblíží a potom bojuje s dlouhou dýkou. Je středně rychlý. Já osobně jsem je využíval na hradby svého hradu - vrhali oštěpy na nepřátele pod hradem.

   LUČISTNÍK

Tato jednotka je hlavní páteří vaší armády. Nejlépe ho lze využít na obranu hradu, nebo statku, ale i k útoku na nepřátele. V ruce drží luk a je středně rychlý. Bohužel, není moc odolný.

   KUŠIŠNÍK

Tato jednotka je o něco silnější než lučištník, ale pomalejší. Lze ji využít stejně jako lučištníka.

   PALCÁTNÍK

Tato jednotka je o něco silnější než předešlé 3, ale také to není zrovna velká sláva. Je dost rychlý a tak ho lze využít na rychlé nájezdy na nepřátele. V ruce drží palcát se štítem.

   HALAPARTNÍK

Tato jednotka je už celkem silná a středě rychlá. Má výhodu proti jízdě, protože má dlouhou zbraň. Dobrá k obraně hradu, popřípadě ve větším množství  útočit na nepřátelského lorda.

   ŠERMÍŘ

Jedna z nejlepších pozemních jednotek. Je silný, ale velmi pomalý. Skvělý na obranu hradu, nebo na útok nepřátelského lorda. (Jedině on dokáže zabít vlkodlaka, který nakazí vaše vojáky a ti pak bojují na nepřátelské straně).

   ŠERMÍŘ NA KONI

Tato jednotka je nejsilnější pozemní jednotka ve hře. Díky koni je velmi rychlý a odolný. Když mu zabijí koně, sleze z něj a bojuje jako pěšák...(jako pěšák je i silnější  než šermíř). Vhodný na rychlé nájezdy, obranu hradu a když sesednete z koně tak i na zabití nepřátelského lorda).

 

Obléhací jednotky:

 

Obléhací jednotky slouží k obléhání a dobývání hradu. Je zde například: žebříkář, ohnivý vůz, ohnivá balista, prak, katapult, beranidlo, obléhací věž, atd.... Stejně jako u základních jednotek, obléhací jednotky jsou u všech ras stejné.

 

Speciální jednotky:

 

Speciální jednotky se tvoří ve speciálních věžích, kterou má každá rasa jinou.

     LIDÉ:

               

                  Rasa lidí mají Merlina, 6 rytířů kulatého stolu a zeleného draka.

     LED:

              

                  Rasa ledu má různé lední medvědy a vlky, ledové kouzelnice,  

                  ledového obra - výborná jednotka a ledového draka.

     ZLO:

              

                  Rasa zla má různé „černé" bojovníky, vlkodlaky, upíry a černého

                  draka.

Dodatkové jednotky:

Dodatkové jednotky jsem uvedl zedníky, kteří vám opravují hradby když jsou u nich nepřátelé - najímjí se v zednictví a dračí harpunu s katapultem, které se dají dát na velkou věž - chrání váš hrad.