Hry na PC | Mafia 2 | GTA | Mafia | Gears of War | Battlefield 2 | Warcraft 3 | Vietcong

Panovníci

Vašek Helget | 09.07.2009

 

                       

Evropští :

                        Rat – Krysa

                        Krysa

     Krysa je nejlehčí panovník ve hře. Místo hradu si staví „bludiště“ – věž má jen málokdy. Těží kámen a dřevo a své poddané živí ovocem z ovocných sadů. Najímá si evropské lučištníky a kopiníky. Útočí téměř hned, jak si vytvoří nějaké vojáky, takže není těžké jeho útok odrazit. Při útoku na něj je nejlepší zaútočit s nájemnými vrahy (asasiny).

                       Snake – Had

                       Had

     Had je o něco těžší panovník než Krysa, ale stejně není zrovna skvělý. Své poddané živí ovocem a těží kámen s dřevem. Na obranu hradu používá evropské lučištníky a kopiníky s práčaty a na útok kopiníky, arabské lučištníky a žebříkáře s práčaty.  Většinou si staví hrady ve tvaru S s vodním příkopem a 2 věžemi.  Na jeho zničení stačí jeden katapult a pár vojáků.

                        Pig – Prase

                       Prase

     Prase se řadí mezi středně těžké vojevůdce. Staví si především hrady s 2 věžemi a jako jediný 2 sýpky. Své poddané živí sýry, které vyrábí ve farmách na krávy. Tyto krávy také používá na koženou zbroj pro své vojsko. Najímá si kušišníky a palcátníky. Nejlépe ho zničíte tak, že mu praky zničíte věže a pak bránu. Těží kámen, dřevo a železo. Je to velmi vstřícný panovník. Pokud mu dáte trochu zlatých, nebo zbroj na vojáky zaútočí na vaše přání i s pár vojákama.

                        Volf – Vlk

                       Vlk

     Vlk je jeden z nejtěžších králů ve hře. Staví si mohutné hrady, které sou dobře opevněné, proto se stává těžkým soupeřem. Těží kámen, železo, dřevo a dehet. Své poddané živí ovocem a sýrem. Najímá si kušišníky, halapartníky, šermíře, lučištníky. Tyto jmenované vojáky používá při obraně hradu a při útoku používá kušišníky, techniky, šermíře, halapartníky, arabské lučištníky, lučištníky a lučištníky na koních. Nejlépe ho jde zničit praky.

                       Leonheart Richard – Richard Lví Srdce

                       Richard

     Richard si staví čtvercové hrady se 3 nebo 4 věžemi. Dalo by se říci, že je to nepodařená napodobenina Vlka, ale je nejlepší stratég při útoku. Útočí se stejnými vojáky jako Vlk mimo arabské vojáky a kušišníky a používá navíc ještě tuneláře. Asi jako jediný evropský vojevůdce si dává na věže techniky s olejem. Dá se ho dobýt stejně jako Vlka. Své poddané živí ovocem.

 

Arabští :

                      Sultan – Sultán

                      Slután

     Sultán je nejlehčí arabský panovník. Pro srovnání je přibližně na stejné úrovni jako Had. Staví si kruhové hrady s 1, nebo s 2 věžemi. Těží kámen a dřevo a své poddané živí ovocem.  Na obranu hradu používá muže s prakem, arabské lučištníky a arabské šermíře. Tyto vojáky používá i při útoku. Spíše básní než se stará o svou ekonomiku a panství, ale jeho lid ho má rád. Nejsnáze ho zničíte nájemnými vrahy nebo katapulty a šermířema.

                     Caliph – Kalif

                     Kalif

     Kalif je lstivý nepřítel. Nedejte se zaskočit jeho řečmi a raději si udělejte dobrou obranu proti otrokům (podpalovačům). Jeho nejoblíbenější útok, o kterém vám neřekne je podpalování budov. Dělá si obdélníkové hrady s mnoho věžmi (ale jen ty malé). Těží kámen, železo, dřevo a dehet. Své poddané živí obilím. Na obranu hradu používá zápalné balisty, házeče ohně, arabské lučištníky a arabské šermíře. Na bránu dává techniky s olejem. Nejlépe ho jde dobýt praky, nebo lučištníky na koních, ale dávejte si pozor! Kolem celého hradu má olej, takže často vám vojsko shoří.

                      Saladin – Saladin

                      Saladin

     Řekl bych, že Saladin je nejtěžší vojevůdce ve hře. A to jak svojí strategií, tak svou ekonomikou. Těží kámen, železo a dřevo. Své poddané živí obilím. Stejně jako Vlk si dělá mohutné hrady, které sou dobře opevněné. Na obranu hradu používá házeče ohně, lučištníky na koních, arabské lučištníky, arabské šermíře, otroky a nájemné vrahy. Na útok zase házeče ohně, lučištníky na koních, arabské šermíře a arabské lučištníky, techniky a nájemné vrahy. Jedinému, čemu se pořád divím, je, když si vyrábí meče a štíty – mohl by si vytvořit evropské šermíře, ale on tyto zbraně a štíty prodává. Ano je sice pravda, že meče a štíty prodá za víc než obyčejné železo, ale ty evropské šermíře by nějaké mohl mít. Nejlépe ho zničíte praky.

 

Dodatkový :

                              King Philips – Král Filip

                              Filip

     Král Filip je velmi ustrašený. Bojí se téměř všeho, co se hýbe. Těží kámen, železo a dřevo. Jeho hrad vypadá jako dlouhá úsečka s velkou bránou uprostřed a 2 věžmi na koncích úsečky. Zbytek je jen vodní příkop. Při obraně hradu používá evropské lučištníky, kopiníky a šermíře na koních a při útoku také. Své poddané živí ovocem. Na jeho dobytí jsou nejlepší katapulty. Ale dejte si pozor! Filip na ně bude dělat nájezdy šermířema na koních, proto si katapulty braňte buďto kopiníkama, nebo halapartníkama (jsou nejlepší obrana proti koním).

                            Emperor Frederick – Císař Bedřich

                            Bedrich

     Bedřich je jeden z výborných stratégů. Je to poznat jak při obraně hradu tak při útoku. Své poddané živí ovocem a sýrem. Těží kámen, železo a dřevo. Najímá si kušišníky, evropské lučištníky, evropské šermíře. Tyto vojáky používá při obraně hradu a taktéž i při útoku až na to, že přidá ještě techniky. Jeho hrad není tak mohutný ale je velký. Jako jediný si dává do hradu střední věže a velké věže má před hradem. Takže z hradu nejde jít přes hradby do velkých věží. Kolem hradu si dělá vodní příkop. Nejlépe ho jde dobýt praky a otroky s šermířema.

                           Serif – Šerif

                          Šerif

     Šerif je jako Kalif velmi lstivý nepřítel. Své poddané živí sýrem. Těží kámen, železo a dřevo. Tvoří si kušišníky a palcátníky s vrhači ohně. (tyto vojáky používá jak při útoku tak při obraně). Je divné, že si nedělá velké věže, ale jen střední. Jeho hrad je divný. Hrad krále, sýpku, krám a zbrojnici se skladištěm má dobře opevněný, ale ostatní budovy má jen obehnané malou hradbou s malými věžemi. Nejlépe ho zničíte katapulty.

                          Marsal – Sir (Longarm) = Maršál – Sir (Longarm)

                         Marshal

     Maršál je velmi divný panovník. Těží kámen, železo a dřevo. Své poddané živí sýry a ovocem. Najímá si evropské lučištníky, šermíře a šermíře na koních (útok i obrana). Má zajímavý hrad. Není moc silně opevněný a ostatní (ekonomické) budovy nemá nijak chráněné, proto se dají jednoduše podpálit. Většinou si staví 2 střední věže a jako věž používá i hrad krále. Nejlépe jde dobýt katapulty.

                         Abbot – Opat

                        Opat

     Opat je jako jediný král ve hře duchovně založený. Jeho hlavními silami jsou opati a evropští lučištníci. Tyto vojáky používá jak při útoku tak při obraně hradu, s tím rozdílem, že při útoku přidá ještě techniky. Své poddané živí obilím. Těží kámen, železo a dřevo. Buduje obdélníkové hrady, které mají na svých stranách buďto 2 nebo 3 věže. Nejlépe ho jde dobýt katapulty nebo lučištníky na koních.

                         Emir – Emír

                        Emir

     Emír je jeden z nejtěžších vojevůdců ve hře. Staví si hrady ve tvaru značky stop. Má 2 typy – větší a menší a oba jsou dobře opevněné. Na obranu hradu používá lučištníky na koních, arabské a evropské lučištníky, arabské šermíře, házeče ohně, techniky s olejem a na útok lučištníky na koních, arabské šermíře, techniky. Své poddané živí obilím a těží kámen, železo a dřevo. Nejlépe jej dobijete praky.

                       Wazir – Wazír

                       Wazir

     Wazir je asi nejkrutější vládce ve hře. Staví si hrady do tvaru nějakého ornamentu (nejspíše nějaký ornament z Koránu) a je dobře opevněný. Na jeho obranu používá házeče ohně, arabské lučištníky, lučištníky na koních, arabské šermíře, techniky s olejem, zápalné balisty a otroky. Také velmi rád podpaluje. Při útoku používá již dříve jmenované vojáky. Těží kámen, železo, dřevo a dehet. Své poddané živí obilím. Nejsnáze ho zničíte praky. Pozor! Stejně jako Kalif má kolem hradu olej.

                      Nizar – Nizar

                     Nizar

     Dalo by se říci, že Nizar je nájemný vrah, takže je jasné, že nájemní vrazi jsou jeho hlavní silou jak při obraně, tak při útoku. Mimo je používá při obraně hradu také zápalné balisty, otroky a arabské lučištníky. Tyto vojáky používá i při útoku. Staví si vodní hrady s branami a dřevěnými kůly, nebo jednou branou a padacím mostem. V hradě má několik velkých a malých věží. Své poddané živí obilím a těží kámen a dřevo. Nejlépe ho de zničit lučištníky na koních a otroky s šermířema.